29 квітня 2020, 18:30

Невиплата зарплати працівникам апаратів судів може призвести до колапсу системи правосуддя, - ВРП

Прес-служба ВРП

26 березня 2020 р. Вища рада правосуддя ухвалила публічне звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо критичної ситуації із фінансовим забезпеченням судів, в якому заявила про дефіцит видатків на оплату праці співробітників апаратів судів у розмірі 4,7 млрд грн.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Процедура добору суддів має бути спрощена, - заступник Голови ВРП".

Про це заявив заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацькийповідомляє прес-служба ВРП.

"Оплата праці співробітників апаратів судів (секретарів судових засідань, помічників суддів, працівників канцелярій тощо) виявилася недофінансованою у 2020 р. на 80%. Коли ми почали вивчати цю проблему, з’ясувалося, що кошти на самі зарплати в бюджеті були передбачені, а на сплату податків, які нараховуються при виплаті зарплат (єдиний соціальний внесок, внески до Пенсійного фонду України тощо), - ні. Таким чином, суди фактично не могли виплатити зарплату працівникам апаратів", – розповів пан Маловацький. Ця ситуація, на його думку, загрожує колапсом системи правосуддя, оскільки суди не зможуть здійснювати свої функції, якщо кваліфікований судовий персонал почне масово звільнятися.

За підрахунками Ради суддів України, завдяки скороченню суддівської винагороди до десяти мінімальних зарплат, як того вимагає Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", у період із квітня по грудень 2020 р. вдасться зекономити близько 3 млрд грн. Однак, як зауважив пан Маловацький, це навіть не покриває наявний дефіцит фонду оплати праці співробітників апаратів судів, а якщо таке скорочення діятиме лише на час карантину, то зекономлена сума буде ще меншою.

"Насправді можна було по всій системі економити на видатках, які не є першочерговими, - ремонт, придбання техніки, погашення заборгованості попередніх періодів тощо. Або, наприклад, запровадити перерозподіл частини суддівської винагороди на підтримання медицини у зв’язку з подоланням пандемії, а згодом повернути заборгованість у наступних періодах, але тільки з винагород, що перевищують 10 розмірів мінімальних заробітних плат. По-перше, це не було б зменшенням, по-друге, реальний і соціальний ефект був би набагато більший і сприймався б як суддями, так і суспільством", - зазначив заступник Голови ВРП.

Нагадаємо, ВРП внесе Президентові подання про призначення ще 20-и суддів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати