23 жовтня 2020, 9:00

Небанківські фінансові установи отримали нові можливості

Прес-служба НБУ

Національний банк України дозволив небанківським фінансовим установам та операторам поштового зв’язку передавати ​іншим таким же установам чи операторам свої повноваження щодо здійснення операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, уклавши між собою відповідний договір.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ оновив розподіл вертикалей підпорядкування між членами Правління"

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Йдеться про небанківські фінансові установи та операторів поштового зв’язку, які мають ліцензію Національного банку на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків і є платіжними організаціями та/або учасниками платіжної системи.

Таке нововведення до порядку здійснення операцій із приймання готівки в гривнях для подальшого її переказу дасть можливість компаніям розширити сферу бізнес-діяльності, а споживачам – обирати зручні для них пункти обслуговування.

Крім того, регулятор визначив, що пункт надання фінансових послуг – це робоче місце працівника, облаштоване технічним пристроєм із відповідним програмним забезпеченням, який дає змогу працівникові сформувати електронний документ на переказ готівки та забезпечує оброблення і передавання інформації до банку та/або платіжної організації платіжної системи в режимі реального часу.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 19 жовтня 2020 року № 143 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 12 лютого 2013 року № 42", що набирає чинності з 23 жовтня 2020 року

Нагадаємо, НБУ зберіг облікову ставку на рівні 6%.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати