30 липня 2020, 11:36

Небанківські фінансові установи можуть приймати документи в Дії

Прес-служба Мінцифри

Національний Банк України дозволив небанківським установам ідентифікувати клієнтів через цифрові документи із мобільного застосунку Дія.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінцифри призначило CDTO у Мінрегіон".

Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

Зазначається, що таке рішення зазначене у Постанові Правління НБУ "Про затвердження Положення про здійснення установами фінансового моніторингу".

Зокрема постанова стосується страхових компаній, кредитних спілок, ломбардів, платіжних організацій, операторів поштового зв’язку, інших установ, що надають послуги з переказу коштів та здійснення  валютних операцій тощо. 

Таким чином українці згодом зможуть отримувати послуги у цих установах без паперових документів, а лише зі смартфоном. Працівники таких установ будуть верифікувати клієнтів за допомогою цифрової ID-картки чи закордонного біометричного паспорту громадянина через мобільний застосунок Дія.

Також, уможливлюється верифікація клієнтів за допомогою отримання установою даних Системи BankID та накладення особою КЕП на копію свого ідентифікаційного документа. А верифікувати ФОП та представників ТОВ тепер можна за допомогою інтегрованої системи електронної ідентифікації (ІСЕІ), через яку надається доступ до інформації про цих осіб в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

"Мінцифри вже працює над розробкою програмного забезпечення, що дозволить компаніям підтверджувати достовірність цифрових документів в Дія", - підкреслили у відомстві.

Нагадаємо, Івана Турчака призначено Державним секретарем Мінцифри.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати