26 червня 2020, 17:09

НБУ починає приймати звернення громадян щодо роботи небанківських фінустанов

Прес-служба НБУ

Національний банк починає приймати звернення громадян щодо роботи небанківських фінансових установ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Прямі іноземні інвестиції обчислюватимуться по-новому, - НБУ".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Клієнтам фінансових установ у випадку порушення їхніх прав насамперед варто звертатися з письмовою скаргою на ім’я керівника відповідної фінансової установи. Якщо фінустанова не реагує навіть після скарги, варто звертатися до Національного банку України", - ідеться у повідомленні.

Так, до Нацбанку можна звертатися за допомогою дистанційних каналів, а саме:

  • надіславши звернення на електронну пошту nbu@bank.gov.ua, використовуючи спеціальну форму. Найближчим часом з’явиться можливість подати звернення відразу на вебсайті НБУ;
  • зателефонувавши за номером 0 800 505 240, дзвінки безкоштовні. Якщо ви телефонуєте в неробочий час або всі оператори зайняті, залиште ваш номер телефону на автовідповідач, щоб фахівець Нацбанку міг з вами зв'язатися пізніше;
  • надіславши лист разом із супроводжуючими документами на адресу: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9.

Зокрема, у зверненні потрібно вказати прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання та електронну пошту. Необхідно розповісти суть порушеного питання, вашої пропозиції чи скарги, а також вказати, якої фінансової установи стосується звернення. Інформації має бути достатньо для обґрунтованого вирішення вашої справи.

Зазначається, що Нацбанк не розглядає анонімні звернення без імені автора та зазначення місця його проживання. Питання, які є поза компетенцією регулятора, НБУ пересилає до відповідного державного органу та обов’язково повідомляє про це людину. Якщо громадянин не вказав достатньо інформації, ми повертаємо звернення та просимо уточнити дані. Також не розглядається повторне звернення з того ж питання, якщо перше звернення було вирішене.

Відповідь на стандартне звернення надається упродовж 30 днів. Водночас, якщо звернення не потребує додаткового вивчення та перевірки, відповідь надається впродовж 15 днів. В окремих складних випадках строк розгляду може бути продовжено до 45 днів. Але Національний банк обов’язково повідомляє про це скаржника.

Більше дізнатися про правила звернень громадян до Нацбанку можна за посиланням.

Нагадаємо, НБУ проведе серед банків перший аукціон своп процентної ставки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати