26 червня 2020, 16:46

Прямі іноземні інвестиції обчислюватимуться по-новому, - НБУ

Прес-служба НБУ

Національний банк удосконалив обчислення статистики прямих іноземних інвестицій (ПІІ) відповідно до міжнародних стандартів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ проведе серед банків перший аукціон своп процентної ставки".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Відтепер у платіжному балансі будуть враховуватися реінвестовані доходи підприємств. Тобто доходи прямих іноземних інвесторів включатимуть не лише дивіденди, але й їх частку в нерозподіленому прибутку підприємства", - ідеться у повідомленні.

Такі зміни відповідають стандартам статистики Міжнародного валютного фонду та практиці більшості країн світу. Вони дадуть змогу поліпшити порівнюваність макропоказників України з іншими країнами.

Зокрема, врахування реінвестованих доходів не позначиться на загальному сальдо платіжного балансу, адже вони дзеркально відображатимуться у двох статтях платіжного балансу – "Первинні доходи" поточного рахунку та "Прямі інвестиції" фінансового рахунку. Урахування реінвестованих доходів корегує показники дефіциту поточного рахунку України та прямих іноземних інвестицій на однакові значення.

Дані платіжного балансу за 1 квартал 2020 року та переглянуті за новою методологією дані за 2015−2019 роки опубліковані в розділі Статистика на офіційному вебсайті Національного банку.

Так, за новою методологією в 1 кварталі 2020 року зафіксовано чистий відплив за прямими іноземними інвестиціями у розмірі 1,6 млрд дол. США, зумовлений вилученням реінвестованих доходів реального сектору (за попередньою методологією чистий приплив становив 540 млн дол. США).

Оновлений макропрогноз Національного банку, який буде враховувати ці зміни, буде опубліковано в Інфляційному звіті 30 липня 2020 року.

З деталями можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, НБУ оприлюднив правила подання звітності фінансовими установами з 1 липня.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати