19 листопада 2020, 10:17

Найдорожчі міста світу: опитування 2020 року

Згідно з новим звітом про вартість життя, зараз трьома найдорожчими містами світу є Гонконг, Цюріх та Париж. Сінгапур та Осака, які минулого року були першими нарівні з Гонконгом, опустились у рейтингу. Про це повідомляє веб-сайт BBC News.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Британська юрфірма відкрила власний віртуальний паб для співробітників"

Щорічне опитування Economist Intelligence Unit (EIU) зазначає, що ціни в Сінгапурі впали через виїзд іноземних робітників через пандемію Covid-19. Більшість китайських міст зросли у ціні життя, оскільки напруженість між США та Китаєм підштовхує ріст цін. Більшість китайських міст піднялися в рейтингу в основному завдяки американо-китайській технічній війні, яка перевірила стійкість ланцюгів поставок та підняла споживчі ціни.

«Міста Азії традиційно домінували в рейтингу в останні роки, але пандемія змінила рейтинг цього видання», — сказала керівник відділу всесвітньої вартості життя в EIU Упасана Датт. Бангкок також зірвався на 20 місць і зараз посідає 46-те місце за найдорожчим рейтингом.

Міста Америки, Африки та Східної Європи з минулого року стали дешевшими, тоді як західноєвропейські — дорожчими. Західна Європа становила 4 з 10 найдорожчих міст за цим показником, причому Цюріх та Париж посіли рівне перше місце. Женева та Копенгаген були 7-м та 9-м містами у рейтингу відповідно. Це частково відображає відносну силу європейських валют за показником, який порівнює кожне місто з вартістю життя в Нью-Йорку.

Найбільше зросла ціна життя в столиці Ірану Тегерані, який перемістився на 27 позицій у рейтингу завдяки санкціям США, котрі вплинули на постачання товарів.

EIU порівняв ціни на 138 товарів та послуг приблизно у 130 великих містах. Загалом вони були досить рівними. У звіті зазначається, що ціни на товари першої необхідності були досить стійкими.

Проблеми з логістикою також вплинули на ціни, дефіцит товарів, таких як туалетний папір та макаронні вироби, спричиняв ріст цін у деяких категоріях. З 10 категорій, висвітлених у звіті, найбільше зросли ціни на тютюн та на відпочинок, тоді як ціни на одяг найбільше знизились. «Також спостерігається різке зростання цін на комп'ютери», — сказала пані Датт.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати