02 жовтня 2020, 17:29

"Наша мета — перемога професійних компетенцій для розвитку незалежної системи БПД", - Коломієць

Конкурс на посаду директора координаційного центру з надання правової допомоги

48bdadbefe00f7d83cd9e1c8b993f694 Незабаром планується оголошення конкурсу на посаду директора координаційного центру з надання правової допомоги, тож наразі триває підготовка до цього відбору. Заступник Міністра юстиції України Валерія Коломієць розповіла «Юридичній Газеті», коли розпочнеться конкурс, навіщо він взагалі потрібен і як він буде процедурно відрізнятися від конкурсу на цю посаду в 2017 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


— Коли планується початок конкурсного відбору?

— Давайте розпочнемо з того, для чого взагалі нам це робити. З перших днів свого існування система БПД розвивалася як самостійна та незалежна мережа, котра має важливу соціальну функцію — забезпечення доступу до правосуддя для найменш захищених категорій людей. З початку цього року координаційний центр БПД стикнувся з багатьма викликами, котрі були пов’язані як з потребою продовжувати надавати якісний правничий сервіс для людей в умовах карантину, так і з потребою вирішувати безліч операційних питань, пов’язаних з оптимізацією бізнес-процесів, необхідністю більшої цифровізації та потребою забезпечувати гідну та вчасну оплату послуг як адвокатів, котрі з нами співпрацюють, так і наших юристів. 

Міністерство юстиції високо цінує результати роботи наших колег з координаційного центру, які за цей час не лише гідно справилися з викликами, але й запустили багато нових сервісів та ініціатив. Водночас ми чудово усвідомлюємо, що подальший сталий розвиток системи залежить у т.ч. від збереження та укріплення її незалежності. Саме тому організація та проведення прозорого конкурсу, за результатами котрого буде обрано та призначено людину, яка володітиме найбільш високим рівнем компетентності для зайняття цієї посади та представлення системи БПД у відносинах як з Мін’юстом, так і з іншими партнерами, є нашою першою стратегічною задачею.

Протягом багатьох років у людей формувалася стійка недовіра до процедур конкурсного відбору, оскільки часто незважаючи на формальне дотримання етапів та процедур в результаті на посаді опинялася «потрібна», а не компетентна людина. Колись, у 2012 р. я сама розпочинала свою кар’єру адвоката у т.ч. зі співпраці з БПД. І чудово пам’ятаю, як відсутність конкурсної процедури призвела до загроз незалежності системи БПД у 2017 р. Саме тому, будучи керуючою заступницею міністра юстиції, чудово розумію усю важливість збереження традиції проведення справді прозорого конкурсу із залученням найширшого кола стейкхолдерів та партнерів, з якісною підготовкою конкурсної комісії та усіх компетенцій, на основі котрих будуть оцінюватись претенденти.

Тому відповідаючи на ваше питання, можу сказати, що конкурс буде оголошений лише після якісної підготовки кожного з цих елементів, аби процедура була проведена незалежно від будь-яких сторонніх чи внутрішніх впливів, а також без надання монопольного становища будь-кому з учасників процесу. Сподіваюся, це буде зроблено до кінця цього місяця.

— Чим відрізнятиметься цьогорічний конкурс від конкурсу 2017 р.?

— Міністерство юстиції прагне залучити більше коло незалежних та компетентних членів конкурсної комісії. Якщо у 2017 р. з 8 членів комісії незалежні експерти займали лише половину місць, зараз ми плануємо делегувати до КК представників наших багаторічних донорів та партнерів навіть за рахунок квоти самого Міністерства. Таким чином, замість 4 наших представників планується включити лише двох.

— З якими складнощами Мін’юст та основні стейкхолдери стикаються в процесі його підготовки?

— У процесі підготовки до конкурсу немає складнощів як таких, адже це чіткий та зрозумілий робочий процес. У нас є сфокусоване бачення обов’язку Міністерства організувати проведення справді прозорого конкурсу із залученням якнайбільшого числа наших партнерів. Наша мета — перемога професійних компетенцій для розвитку і укріплення незалежної системи безоплатної правової допомоги.

Читайте також: "Якість надання БПД має бути мотивованою. І не тільки тренінгами, а й грошима", - Валерія Коломієць"

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати