18 червня 2020, 18:04

На сьогодні склалася критична ситуація із забезпеченням відправлення правосуддя, - ДСА України

Прес-служба ДСА України

На сьогодні склалась надзвичайно критична ситуація із забезпеченням відправлення правосуддя внаслідок відсутності належного фінансового забезпечення судів поточними видатками для здійснення судочинства у 2020 р. Бюджетні призначення на зазначені цілі на початок поточного року передбачені в обсязі лише 444,7 млн грн, у той час, як касові видатки у 2019 р/ становили 1 159,9 млн грн.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КСУ перейшов до закритої частини засідання у справі щодо закону про місцеві вибори".

Про це повідомляє прес-служба ДСА України.

"Враховуючи збільшення зазначеного обсягу видатків минулого року на коефіцієнт приросту розглянутих судових справ та індекс інфляції споживчих цін, мінімальна потреба поточних видатків на здійснення судочинства у 2020 р. становитиме 1 276,3 млн грн. Відповідно, дефіцит на забезпечення здійснення правосуддя на початок 2020 року складав 831,6 млн грн.

Фактично на сьогодні суди вже використали всі свої фінансові ресурси, передбачені Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" для придбання конвертів, марок, дисків відео- та звукозапису, паперу, витратних матеріалів для оргтехніки, для оплати відповідних послуг, що забезпечують відправку поштової кореспонденції (маркувальні машини, відеоконференцзв’язок під час судового засідання, Інтернет, телефонію).

У зв’язку із зазначеним суди вимушено зупиняють відправлення поштової кореспонденції, якою здійснюється повідомлення учасників справ про судові засідання (судових повісток, копій процесуальних документів тощо)", - вказали у ДСА України.

За пропозицією ДСА України Міністерством фінансів України внесені зміни до річного розпису асигнувань державного бюджету за загальним фондом Державного бюджету України на 2020 р. у межах бюджетних призначень, передбачених за КПКВК 0501020 "Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами та функціонування органів і установ системи правосуддя" у частині перерозподілу асигнувань на загальну суму 200,0 млн грн.

Також 18 червня 2020 року ДСА України звернулася з листом до Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А. із проханням невідкладно ініціювати внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" шляхом збільшення видатків на зазначені цілі в сумі 631,6 млн грн.

Нагадаємо, КЦС ВС вказав на межі здійснення цивільних прав і зловживання ними.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати