17 червня 2020, 18:27

КСУ перейшов до закритої частини засідання у справі щодо закону про місцеві вибори

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

На пленарному засіданні Другого сенату Конституційного Суду України 17 червня розглядалася справа за конституційною скаргою Позднякова Сергія Вікторовича у формі письмового провадження.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КСУ розглянув справу щодо положень Кодексу України про адмінправопорушення".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

"Заявник оспорює положення частин другої, третьої статті 3 Закону України "Про місцеві вибори" від 14 липня 2015 року № 595–VІІІ зі змінами (далі – Закон № 595), частини другої статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців" від 22 лютого 2007 року № 698–V зі змінами (далі – Закон № 698) на відповідність їх Конституції України", - ідеться у повідомленні.

Так, зазначеними положеннями Закону № 595 встановлено, що документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є: паспорт громадянина України; тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України); належність громадянина до відповідної територіальної громади та проживання його на відповідній території визначається його зареєстрованим місцем проживання.

Згідно з частиною другою статті 8 Закону № 698 виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".

Як зазначила суддя-доповідач у справі Галина Юровська, на думку автора клопотання, оспорювані положення зазначених законів не відповідають низці норм Конституції України, оскільки звужується зміст і обсяг "конституційного виборчого права" громадян, що призводить до дискримінації за ознакою місця проживання.

Водночас суддя-доповідач повідомила, що з метою забезпечення повного і об’єктивного розгляду справи направлено запити до Верховної Ради України, Міністерства юстиції України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також до низки закладів вищої освіти, наукових установ та членів Науково-консультативної ради Конституційного Суду України з проханням висловити позиції з питань, порушених у конституційній скарзі.

На пленарному засіданні був присутній суб’єкт права на конституційну скаргу Сергій Поздняков.

У цій справі Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання. Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України за посиланням.

Нагадаємо, у КСУ хочуть оспорити окремі положення ГК України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати