16 липня 2020, 14:17

МОЗ вдвічі збільшило кількість медичних закладів, які можуть робити трансплантацію в Україні

Прес-служба МОЗ

Уряд підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я і додав до переліку закладів, які можуть проводити трансплантацію органів 12 медзакладів. 9 із них спеціалізуються на органній трансплантації, а ще 3 – на трансплантації кісткового мозку. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд виділив понад 103 млн грн на оплату праці лікарям-інтернам".

Про це заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степановзазначає прес-служба МОЗ.

Зазначається, що це важливий крок на шляху розвитку трансплантації в Україні, який дозволить проводити пересадку органів всередині держави, а не їхати за кордон.  

"Вчора ми додали до переліку закладів, які можуть робити трансплантацію ще 12 закладів: 9 по органній трансплантації і 3 заклади - по трансплантації кісткового мозку. Вперше передбачається фінансування алогенної трансплантації кісткового мозку. В тому числі отримання донорського матеріалу з “Всесвітньої асоціації донорів кісткового мозку”. Це дуже важливо, тому що багато людей потребують саме такої трансплантації", - наголосив Максим Степанов. 

Зокрема, за словами очільника відомства, 15 липня в Україні було успішно проведено операції з трансплантації органів. Зокрема, в Інституті серця керівником цього медзакладу Борисом Тодуровим здійснено пересадку серця, а в  Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова - нирок та печінки.

"Такі операції - це порятунок життів нашим людям. Сьогодні вони вимушені шукати лікування за кордоном. Держава фінансує це і в цьому році виділено близько 1 млрд грн. Але наші лікарі здатні робити трансплантацію органів і вони це довели. Вони достатньо професійні. В нас є чіткий план щодо розвитку галузі трансплантації. У найближчі роки ми хочемо вийти на рівень розвинутих європейських країн", - резюмував Максим Степанов.

Нагадаємо, Уряд виділив кошти на підвищення зарплат медикам з 1 вересня.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати