Читайте також: "Рахункова палата знайшла 5 млрд грн на боротьбу з коронавірусум".
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це повідомляє прес-служба МОЗ.
"Це сприятиме розробці та надходженню на ринок України нових ефективних та безпечних дезінфекційних засобів, запобіганню поширенню на території України захворювань Covid-19, зменшенню випадків внутрішньолікарняної інфекції, а отже, і витрат на лікування пацієнтів", - йдеться у повідомленні МОЗ.
Зазначається, що проект відповідної постанови МОЗ подало на розгляд Кабінету міністрів, який у п’ятницю, 20 березня, збереться на позачергове засідання.
“Проектом постанови пропонується продовжити можливість реєстрації дезінфекційних засобів на підставі позитивних висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи до набуття чинності нових порядків дослідження специфічної активності, безпечності, якості дезінфекційних засобів та їх випробування на практиці, які вже розробляються Міністерством охорони здоров’я України”, - зазначено у пояснювальній записці до проекту постанови.
У МОЗ нагадали, що у зв’язку з поширенням Covid-19 в Україні значно зросла потреба у дезінфекційних засобах. Враховуючи тривалий проміжок часу, необхідний для проведення досліджень нових дезінфікуючих засобів і їх випробування на практиці, тобто неможливість швидко здійснити реєстрацію засобів, є загроза виникнення дефіциту дезінфекційних засобів на ринку України та значне підвищення їх вартості, що може призвести до неконтрольованого поширення коронавірусу.
Нагадаємо, бізнес готовий надавати допомогу суспільству для захисту від COVID-19.