На період дії воєнного стану процедуру встановлення та продовження інвалідності спрощено як для дорослих, так і для дітей. Про це повідомила пресслужба МОЗ України.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Як оскаржити рішення медико-соціальної експертизи".
Відповідно до постанови КМУ під час воєнного стану, якщо дитина з інвалідністю, якій виповнилось 18 років, не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), така комісія може ухвалити рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення ЛКК.
"Проведення медико-соціальної експертизи за направленням лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) здійснюється незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, яка звертається для встановлення інвалідності", – йдеться в повідомленні.
У міністерстві зазначили, що на період дії воєнного стану, строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж 6 місяців після його припинення/скасування. Всі виплати та пільги зберігаються за особою до закінчення строку проходження повторного огляду.
Водночас діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду ЛКК чи МСЕК:
- соціальні виплати;
- реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні);
- засоби інконтиненції, наприклад, памперси, катетери тощо;
- освітні послуги;
- відповідні пільги.
Також вони мають можливість пройти медичне обстеження для проведення повторної медико-соціальної експертизи протягом 6-и місяців після припинення/скасування воєнного стану.