28 серпня 2020, 11:25

МОЗ: доставку стовбурових клітин для трансплантації вперше профінансовано з держбюджету

Прес-служба МОЗ

До України доставили стовбурові клітини для трансплантації кісткового мозку від неродинного донора. Завдяки системній роботі МОЗ ця процедура вперше була повністю профінансована з держбюджету.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Якщо в учня виявлять COVID-19, весь клас піде на самоізоляцію, - Максим Степанов".

Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

"Ми внесли зміни у 707 постанову, яка регулює компенсацію витрат, пов’язаних з отриманням стовбурових клітин з-за кордону. Раніше закупівля здійснювалась за рахунок коштів благодійних внесків громадян, а не держави. Зараз ця вартість включена у пілотний проєкт як складова витрат, і закладам охорони здоров’я дозволено здійснювати пошук і закупівлю стовбурових клітин з-за кордону", - повідомив заступник Міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко.

Заступник Міністра зазначив також, що 5 серпня була прийнята постанова, що змінила порядок перевезення анатомічних органів через митну територію України.

"Близько трьох тижнів тому була прийнята нова постанова. Вона направлена на врегулювання питання доставки донорських гемопоетичних стовбурових клітин на законодавчому рівні", - зазначив заступник Міністра.

Нагадаємо, Україна закриває кордони для іноземців з 29 серпня до 28 вересня.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати