Міністерство юстиції напрацювало комплекс заходів, які допоможуть суттєво зменшити кількість атак на бізнес та підвищити інвестиційну привабливість України. Зокрема, було створено Офіс протидії рейдерству та запроваджено на законодавчому рівні дієві антирейдерські запобіжники.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Кожен, хто постраждав внаслідок насильницького злочину, отримуватиме компенсацію від держави, - Малюська".
Про це розповіла заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук, зазначає прес-служба Мін'юсту.
Зокрема, Ольга Оніщук зазначила, що рейдерство у сфері державної реєстрації було системною проблемою, яка існувала в Україні тривалий час. Однак Мін’юсту вдалося ліквідувати головну його передумову - комунальні підприємства, реєстратори яких допускали найбільшу кількість порушень. Вони були виключені з числа суб’єктів державної реєстрації завдяки законодавчим змінам, які набули чинності 02 листопада 2019 року.
Водночас вона підкреслила, що не зважаючи на успіхи, боротьба із "реєстраційним рейдерством" в державі ще триває. Зокрема, Мін’юстом спільно з народними депутатами розроблено черговий законопроєкт щодо протидії рейдерству, який вже було зареєстровано у Верховній Раді України (№3774).
"Паралельно ми працюємо над вдосконалення функціонування державних реєстрів, зокрема їх технічної складової, з метою унеможливлення проведення реєстраційних дій за наявності відповідної заборони. А також над забезпеченням автоматичного обміну інформацією між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно (ДРП), Державним земельним кадастром, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань (ЄДР), над забезпеченням взаємодії ДРП з Єдиним державним реєстром судових рішень для забезпечення максимально доступної та прозорої перевірки інформації про наявність судових рішень щодо нерухомого майна або корпоративних прав", - додала Ольга Оніщук.
Відтепер можна завантажити е-копії документів кінцевих бенефіціарів