Міністерство соціальної політики України дало роз'яснення щодо законопроекту про зміни до порядку компенсацій за затримку у виплатах.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "ОБСЄ допомагатиме Києву у боротьбі з корупцією".
Про це повідомляє прес-служба міністерства у Facebook.
Як зазначили в прес-службі, схвалений урядом 24 січня законопроект містить вичерпний перелік цих виплат:
- пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законом);
- соціальні виплати;
- стипендії;
- заробітні плати;
- сума індексації грошових доходів громадян.
У Мінсоцполітики зазначили, що нинішнє рішення внесе зміни до існуючого закону, який діє з 2000 року "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати".
"У зв’язку з тим, що в нині діючій версії закону існували корупційні ризики (на це вказали фахівці Мінюсту) - а саме слово "інші" у переліку виплат, які підлягають компенсації - було уточнено перелік компенсацій", - йдеться в повідомленні.
Сам механізм дії закону не міняється і компенсації за затримки здійснюються на розмір офіційної інфляції за місяці затримки.
Приклад виплати компенсації:
- Працівнику за серпень 2019 року була нарахована заробітна плата у сумі 5000 грн (після утримання податків і обов’язкових платежів), але не була виплачена. Виплату нарахованої заробітної плати здійснено у січні 2020 року.
- Оскільки заробітну плату виплатили із затримкою більше, ніж один місяць – працівник повинен отримати компенсацію.
- Береться зарплата за серпень і множиться на інфляцію за термін, поки не виплачувалися гроші (у даному випадку інфляція становила 101,3% за 4 місяці).
- Тобто компенсація нараховується за формулою: заробітна плата х інфляція = загальна сума.
- Загальний розмір заробітної плати за серпень 2019 року після його виплати у січні 2020 року становить умовно 5065 грн (5 000 + 65).
Аналогічний механізм виплат застосовується щодо всього переліку виплат, зазначених у законопроекті.