12 лютого 2019, 18:00

Мінрегіон посилив відповідальність експертних організацій

Прес-служба Мінрегіону

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України посилило відповідальність експертних організацій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, зазначає прес-служба Мінрегіону.

Читайте також: "У якій формі подавати виправлену фінзвітність".

Відтепер за неякісну підготовку та надання експертних звітів експертні організації можуть бути позбавлені свого статусу. Відповідні зміни затверджені наказом Мінрегіону від 31.10.2018 №288 "Про внесення змін до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 15 серпня 2017 року №204".

"Експертиза грає дуже важливу роль на стадії проектування і будівництва об’єктів. І саме від її якості у багато чому залежить безпека майбутніх будівель. Щоб підвищити якість розроблення проектної документації, сьогодні вкрай необхідно підвищувати професіоналізм експертів і їх відповідальність у наданні експертних звітів. Для цього ми вдосконалили критерії, яким мають відповідати такі організації. Тепер за неякісну підготовку і надання експертних звітів вони можуть позбавлятися свого статусу. Відповідні перевірки будуть проводитися представниками Держархбудінспекції, які будуть інформувати Мінрегіон про її результати для прийняття відповідних рішень", - розповів пан ПарцхаладзеЗа його словами, це також сприятиме мінімізації можливих корупційних ризиків.

Згідно з наказом, одним із головних критеріїв, яким мають відповідати експертні організації, є дотримання законодавства у сфері містобудівної діяльності, ДБН, стандартів та інших нормативних актів при підготовці та наданні експертних звітів. Відповідно до цього критерію Держархбудінспекція здійснюватиме перевірки експертних організацій щодо дотримання цих вимог у наданих ними звітах.

Нагадаємо, ФОП пропонують звільнити від подвійного ЄСВ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати