19 квітня 2024, 10:11

Мінфін та Держфінмоніторинг працюють із партнерами, щоб внести рф до "чорних" списків FATF та ЄС

Пресслужба Мінфіну

Міністерство фінансів України спільно з Державною службою фінансового моніторингу працюють із міжнародними партнерами для внесення росії до "чорних" списків FATF та ЄС. Про це повідомила пресслужба Мінфіну.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Суд відмовив громадянину рф у позові до ДМС щодо визнання біженцем".

Про це зазначив перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін під час онлайн-виступу на міжвідомчому форумі "Стратегія розвитку системи фінансового моніторингу в Україні 2024–2026".

"Події, які відбуваються в нашій країні, створюють серйозні виклики не тільки для фінансової системи України, але і негативно впливають на глобальну фінансову систему. Саме тому всі зусилля у боротьбі з проявами злочинної діяльності — починаючи від незаконних фінансових операцій грального бізнесу, відмивання коштів до фінансування колаборантів і терористів – мають зробити нашу фінансову систему більш безпечною та менш вразливою до таких загроз", – сказав Денис Улютін.

Як зазначається, сьогодні міжнародні партнери вживають заходів проти російської військової "машини", однак росія дедалі більше переміщує певні торговельні та фінансові потоки через треті країни, щоб уникнути санкцій і продовжувати закупівлю критично важливих товарів для свого військового виробництва.

Під час виступу Денис Улютін звернув увагу на необхідності інституційного розвитку наглядових органів України у сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму в частині вдосконалення ІТ-інфраструктури та систем управління інформаційними потоками в цих органах: "Наприклад, перехід до нагляду на основі оцінки ризиків означає надання компаніям легкого доступу для завантаження та обміну звітною інформацією. Зі свого боку регулятори повинні мати доступ до якісних та своєчасних даних".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати