Міністерство цифрової трансформації України спільно з партнерами презентувало стратегію розвитку електронних комунікацій, яка містить конкретні дії для відновлення та покращення сфери. Про це повідомила пресслужба Мінцифри.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "В системі Прозорро.Продажі відбувся найконкурентніший онлайн-аукціон: за лот змагалося 115 учасників".
Стратегія зосереджена на двох основних напрямах: доступності сталого зв’язку та розвитку сфери електронних комунікацій як фундаменту економіки. Також вона визначає заходи, які потрібні для відновлення та розвитку сфери у воєнний і післявоєнний час, зокрема покращення послуг споживачам, удосконалення державної політики, створення умови для забезпечення або покращення послуг мобільного зв’язку й фіксованого та мобільного інтернету, інтеграція України до єдиної роумінгової зони з ЄС тощо.
Одними з пріоритетних напрямів стратегії є сприяння стійкості мережі (Internet Resilience) та технологічній нейтральності. У міністерстві наголосили, що стійкість мережі стає надважливою в умовах постійних обстрілів інфраструктури, коли збої можуть призвести до значних економічних та соціальних втрат. Тому розробка механізмів, які забезпечують стабільність і надійність мережевої інфраструктури, є критичною потребою.
Реалізація стратегії розвитку електронних комунікацій передбачатиме три етапи та зосередиться на двох основних напрямах: доступності інтернету та розвитку сфери електронних комунікацій як фундаменту економіки. У результаті досягнення всіх цілей очікується:
1. Зв'язок всюди й постійно. Незалежно від місця чи часу, кожен громадянин матиме доступ до надійних та високошвидкісних електронних комунікаційних послуг.
2. Україна в Єдиному цифровому ринку ЄС.
3. Державні онлайн-сервіси доступні всім громадянам і дають змогу здобувати онлайн-освіту, користуватися телемедициною та іншими важливими державними сервісами.
4. Створено фундамент для розвитку інновацій, завдяки яким Україна зможе стати центром інновацій і технологій у Європі, що сприятиме зростанню стартап-екосистеми та розвитку цифрового контенту й е-комерції.
Зараз Мінцифри офіційно оголошує про старт громадських обговорень стратегії, яке триватиме два тижні. Після їх завершення стратегію затвердять на рівні Кабміну.
Прочитати текст стратегії та долучитися до обговорення можна за посиланням.