05 січня 2021, 13:51

Марина Ставнійчук: Сьогодні в перебігу конституційного конфлікту в Україні певний рубікон

Сьогодні в перебігу конституційного конфлікту в Україні певний рубікон.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Чи може Президент відсторонити Олександра Тупицького".

Про це на своїй сторінці у Facebook написала Марина Ставнійчук політик, голова комітету з питань верховенства права НААУ, експерт Європейської комісії за демократію через право.

Зазначається, що о 15 годині 5 січня призначено збори суддів КСУ, які мають розглянути питання Указу Президента України про відсторонення від посади судді Олександра Тупицького. "Закон України про КСУ дає повноваження Суду розглядати це питання. Це однозначно. Як і однозначно зрозуміло, що президент не має права своїми указами відстороняти суддів КСУ від виконання повноважень. Однак, влада, діючи методом "кнута і пряника" робить усе, аби розбити позиції КСУ і за будь-якою ціну таки добитися свого. Нині вже провладні телеграм-канали інсайдять, що окремим суддям від "некорумпованої" влади обіцяно по 1 мільйону дол, кар’єрні перспективи родичам тощо. Як водиться, окремим є пропозиції щодо пропрацювання питання зайняття посади голови КСУ... щоправда, посада одна, а розмови багато з ким із суддів-одночасні", - ідеться у повідомленні.

Марина Ставнійчук відзначила, що у цій оборудці кожному відведена своя роль. Поки окремі функціонери від ОП ведуть закулісні перемовини, функцію публічного безпрецедентного тиску забезпечує представниця парламенту в КСУ, мрії якої про власне попадання до складу КСУ обіцяють також задовільнити у владі. Типу дружні поради апарату КСУ, безцеремонні публічні повчання і нагадування суддям КСУ змісту приписів законодавства (ніби вони двієчники чи у крайньому, трієчники в школі комбайнерів) переходять усі мислимі і немислимі межі у стосунках представників інших гілок влади з КС та відверто нагадують провокативний тиск на суддів. Зазвичай, останнім часом цією брудною роботою займався представник президента.

"Однак, сьогодні вирішувати самим діючим суддям КСУ чи здатні вони захищати авторитет конституційної інституції, не давати на себе тиснути, чи розуміють вони цінність верховенства права, принципів розподілу влад та незалежності судової влади?! Отже, сьогодні все набагато глибше, чим просто питання голови Тупицького і президентського указу щодо нього. Хоча саме це формально в порядку дня зборів суддів", - відзначила Марина Ставнійчук

На думку Марини Ставнійчук, нині вирішуватиметься питання розуміння існування конституційної юстиції та її перспектив в Україні тими, хто у ній працює у теперішній час. Це передовсім питання засадничого, фундаментального характеру і тільки вже на цій основі - персоналій. "Чи вистачить розуміння, глибини, переваги суспільного над особистим, хоча б тоді, коли гостро, як ніколи, стоїть питання виживання інституції? Зрештою, сміливості і розсудливості, фаху, якщо хочете?! Ось у чому питання", - підкреслила Марина Ставнійчук.

Нагадаємо, Президент підписав указ про тимчасове відсторонення Олександра Тупицького від посади.

10-й голова КСУ Станіслав Шевчук прокоментував указ Президента щодо відсторонення нинішнього голови суду.

Конституційність рішення Президента також прокоментували член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук та Представник Верховної Ради в Конституційному Суді України Ольга Совгиря.

Представник Президента в КСУ Федір Веніславський наголосив, що О. Тупицький не має повноважень на скликання спеціального засідання Конституційного Суду.

ксу

Сьогодні в перебігу конституційного конфлікту в Україні певний рубікон.
О 15 годині 5 січня призначено збори суддів КСУ , які мають розглянути питання Указу Президента України про відсторонення від посади судді Олександра Тупицького.
Закон України про КСУ дає повноваження Суду розглядати це питання. Це однозначно. Як і однозначно зрозуміло, що президент не має права своїми указами відстороняти суддів КСУ від виконання повноважень .
Однак, влада, діючи методом «кнута і пряника » робить усе, аби розбити позиції КСУ і за будь- якою ціну таки добитися свого. Нині вже провладні телеграм - канали інсайдять , що окремим суддям від «некорумпованої» влади обіцяно по 1 мільйону дол, кар’єрні перспективи родичам тощо. Як водиться , окремим є пропозиції щодо пропрацювання питання зайняття посади голови КСУ... щоправда , посада одна, а розмови багато з ким із суддів- одночасні:)))
У цій оборудці кожному відведена своя роль. Поки окремі функціонери від ОП ведуть закулісні перемовини, функцію публічного безпрецедентного тиску забезпечує представниця парламенту парламенту в КСУ, мрії якої про власне попадання до складу КСУ обіцяють також задовільнити у владі. Типу дружні поради апарату КСУ , безцаремонні публічні повчання і нагадування суддям КСУ змісту приписів законодавства (ніби вони двійочники чи у крайньому, трійочники в школі комбайнерів) переходять усі мислимі і немислимі межі у стосунках представників інших гілок влади з КС та відверто нагадують провокативний тиск на суддів. ((((Зазвичай, останнім часом цією брудною роботою займався представник президента. Нині зник з радарів... не важливо).
Однак, сьогодні вирішувати самим діючим суддям КСУ чи здатні вони захищати авторитет конституційної інституціі, не давати на себе тиснути, чи розуміють вони цінність верховенства права, принципів розподілу влад та незалежності судовоі влади?!
Отже, сьогодні все набагато глибше, чим просто питання голови Тупицького і президенського указу щодо нього. Хоча саме це формально в порядку дня зборів суддів.
Нині вирішуватиметься питання розуміння існування конституційної юстиції та її перспектив в Україні тими, хто у ній працює у теперішній час! Це передовсім питання засадничого, фундаментального характеру і тільки вже на цій основі - персоналій. Чи вистачить розуміння, глибини, переваги суспільного над особистим, хоча б тоді, коли гостро, як ніколи ,стоіть питання виживання інституціі ? Зрештою, сміливості і розсудливості, фаху, якщо хочете ?! Ось у чому питання.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати