28 вересня 2022, 10:52

МАГАТЕ збільшить свою місію на Запорізькій АЕС

Урядовий портал

Безпека ядерних об’єктів і демілітаризація Запорізької атомної електростанції були серед ключових тем перемовин із партнерами під час зустрічей на полях Генеральної асамблеї ООН.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 27 вересня.

«Особливо важливі розмови в цьому контексті у нас були з Президентом Франції Емманюелем Макроном, Прем’єром Японії Кісідою Фуміо, головами МЗС Великої Британії, Німеччини та Індії. Вважаємо, що необхідно організувати миротворчу місію за участю ООН та ЄС», — підкреслив очільник Уряду.

За словами Прем’єр-міністра, першим кроком до демілітаризації станції є нормальна робота ЗАЕС без втручання російських військових та працівників «росатома». Далі — виведення російських військ з території станції. Наступне — повна демілітаризація Енергодара та 30-кілометрової зони: «Станція має працювати в енергетичній системі України, аби ми могли гарантувати безпеку її роботи».

Також Денис Шмигаль повідомив, що досягнута домовленість із Генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі про збільшення їхньої місії на Запорізькій АЕС.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати