01 вересня 2020, 11:39

КСУ розгляне справу за конституційною скаргою ПАТ "Індустріалбанк"

Прес-служба КСУ

2 вересня о 10:00 Другий сенат Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розгляне справу за конституційною скаргою Публічного акціонерного товариства акціонерний комерційний банк "ІНДУСТРІАЛБАНК" щодо відповідності Конституції України положень ч. 3 ст. 13, ч. 3 ст. 16 Цивільного кодексу України (далі - Кодекс).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КСУ розгляне питання конституційності НАБУ".

Про це повідомляє прес-служба КСУ.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 13 Кодексу не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах. "Суд може відмовити у захисті цивільного права та інтересу особи в разі порушення нею положень частин 2-5 ст. 13 Кодексу" (ч. 3 ст. 16 Кодексу).

Заявник вважає, що застосовані судами у його справі оспорювані положення Кодексу "не відповідають принципу верховенства права, їх зміст викладений узагальнено і абстрактно. Вони не містять жодних чітких критеріїв та/або обставин та/або умов, які підлягають установленню та оцінці судом для того, щоб кваліфікувати діяння особи (а тим більше сторони приватноправового договору) як зловживання правом".

Нагадаємо, КАС ВС розглянув справу щодо захисту інтересів позивачів як членів територіальної громади.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати