06 квітня 2020, 16:18

КСУ пропонують перемістити до Харкова: з'явився текст законопроекту

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3300 від 03.04.2020 р. "Про внесення змін до Закону України "Про Конституційний Суд України" щодо посилення незалежності та підвищення ефективності функціонування Конституційного Суду України".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зміни до ГПК щодо підвідомості спорів про нерухоме майно: законопроект у Раді".

Так, документ розроблено з метою урегулювання правовідносин, пов’язаних із функціонуванням інституту конституційної скарги в Україні, створення реальної можливості втілення механізмів реалізації задекларованих правових гарантій діяльності КСУ, а також забезпечення оптимального організаційно-правового підґрунтя діяльності Суду.

Завдання законопроекту - оптимізація механізму використання конституційної скарги як правового засобу у разі порушення прав і свобод людини, покращення порядку розгляду справ у КСУ, а також унормування питань, пов’язаних із процесуальним аспектами перегляду судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, пропонується перенести місцезнаходження КСУ із м. Київ до м. Харків, яке "традиційно вважається юридичною столицею України, в якому розташовано Президію Національної академії правових наук України, що підвищить як рівень незалежності самого Суду, так і сприятиме покращенню суспільно-політичного статусу обраного міста".

З урахуванням пунктів 1, 2 пояснювальної записки, проект передбачає внесення змін до Закону України "Про Конституційний Суд України" (а також галузевого процесуального законодавства) в частині функціонування інституту конституційної скарги, встановлення додаткових гарантій діяльності КСУ, удосконалення порядку виконання рішень та висновків Суду, а також деяких інших питань внутрішнього адміністративного характеру, пов’язаних із діяльністю та функціонуванням Суду. Зокрема, передбачено:

1) зміну місцезнаходження КСУ;

2) вирішення питання одночасного надання щорічної оплачуваної відпустки усім суддям;

3) виключення із суб’єктів права на конституційну скаргу юридичних осіб;

4) унормування процедури розгляду справ у Суді;

5) закріплення нових положень, що присвячені актам КСУ, зокрема удосконаленню порядку виконання рішень та висновків Суду;

6) внесення змін до адміністративного, цивільного та господарського процесуального законодавства, спрямованих на усунення неоднозначностей, що виникають у процесі перегляду судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, а саме в частині порядку і строку подання заяви про перегляд судового рішення за вказаними обставинами.

Читайте також: "КСУ продовжує роботу в умовах карантину: огляд справ".

Як зазначається, прийняття законопроекту дозволить запровадити механізм реального доступу громадян до конституційної юстиції, забезпечить верховенство Конституції України як Основного Закону України, сприятиме підвищенню рівня довіри українського суспільства до Конституційного Суду України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати