09 липня 2020, 18:14

КСУ перейшов до закритої частини у справі про мову

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сьогодні, 9 липня, Конституційний Суд України продовжив розгляд справи за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" від 25 квітня 2019 р. №2704-VIII.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КСУ розпочав розгляд справи щодо конституційності Указу Президента про призначення директора НАБУ".

Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Так, Суд заслухав позиції залучених учасників конституційного провадження щодо предмету конституційного контролю, а саме представника Міністерства освіти і науки України, керівника експертної групи із супроводження політики директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Олександра Сича, представника Міністерства закордонних справ України, заступника директора Департаменту ЄС і НАТО Максима Кононенка, а також Голови Національної комісії зі стандартів державної мови, доктора філологічних наук, професора Орисі Демської. Учасники конституційного провадження виступили із заключним словом.

Суддя-доповідач у справі Сергій Головатий поінформував про наявність у матеріалах справи висновку Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія) щодо закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

Дослідивши матеріали справи у відкритій частині пленарного засідання, Суд перейшов до його закритої частини для ухвалення рішення. Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті КСУ за посиланням.

Нагадаємо, ОАСК відкрив провадження у справі щодо ліквідації ДАБІ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати