Велика палата Конституційного Суду України 9 липня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розпочала розгляд справи за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України "Про призначення А. Ситника Директором Національного антикорупційного бюро України" від 16 квітня 2015 р. №218/2015 (далі - Указ).
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Суддів ВАКС обиратимуть на два роки з можливістю переобрання: опубліковано закон".
Про це повідомляє відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.
Головував на пленарному засіданні Голова Конституційного Суду України Олександр Тупицький, який є суддею-доповідачем у справі.
Він повідомив, що суб’єкт права на конституційне подання звернувся до КСУ з клопотанням визнати Указ таким, що не відповідає Конституції України. Народні депутати України вважають, що видання Указу суперечить положенням ч. 4 ст. 5, ч. 2 ст. 6, ч. 2 ст. 8, ч. 2 ст. 19, п. 31 ч. 1 ст. 106 Основного Закону України. Як вказують автори клопотання, Президент України, діючи поза межами своїх конституційних повноважень, призначив Директора НАБУ, втім, зазначену посаду не віднесено до посад, призначення на які здійснюється Президентом України.
Також суддя-доповідач зазначив, що з метою забезпечення повного й об’єктивного розгляду справи і ухвалення Судом обґрунтованого рішення направлено запити до Президента України та Голови ВРУ для з’ясування позицій з питань, порушених у конституційному поданні.
У результаті, дослідивши матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання, Велика палата Конституційного Суду України перейшла до закритої частини для ухвалення рішення. Відкриту частину пленарного засідання можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, КЦС ВС вказав на умови застосування ст. 625 ЦК України щодо невиконання грошового зобов’язання.