Європейський суд з прав людини оприлюднив статистичні дані щодо своєї діяльності за 9 місяців 2020 року. Українці зі своїми скаргами на порушення їхніх прав державою "завантажують" високих суддів на 16,2%.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Необхідність розслідування злочину - недостатня умова розкриття журналістського джерела, - ЄСПЛ".
Згідно з оприлюдненими даними, станом на 30 вересня усього на розгляді ЄСПЛ знаходиться 61,95 тис. скарг, які пройшли фільтраційну перевірку, передає інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect". Це на 4% більше, ніж станом на початок року.
Схоже, що пандемія COVID-19 відобразилася на роботі ЄСПЛ. Так, судді за девять місяців поточного року розглянули меншу кількість справ, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Так, постанов, які встановлюють факт порушення державами конвенційних гарантій, було ухвалено на 16% менше. (1407 проти 1672).
Уповільнилася і робота фільтраційної секції суду. Зменшилася як кількість скарг, повернутих заявникам (цього року – 9940, минулого – 14850), так і кількість заяв, які були передані суддям (у 2020 р. – 31,1 тис., у 2019 р. – 33,8 тис.). В той же час, кількість скарг, які ще чекають на попередню оцінку, збільшилося на 16%.
Нагадаємо, ЄСПЛ закликав країни поважати права цивільних осіб у Нагірному Карабасі.