Держави, які прямо чи опосередковано беруть участь у конфлікті в Нагірному Карабасі, включаючи Туреччину, мають утримуватися від дій, що сприяють порушенню конвенційних прав цивільних осіб, та поважати зобов’язання за Конвенцією.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Раді рекомендують прийняти за основу законопроект щодо виконання рішень ЄСПЛ".
Відповідне рішення за наслідками розгляду клопотання про тимчасовий захід, поданого Вірменією проти Туреччини (заява № 43517/20), Європейський суд з прав людини ухвалив 6 жовтня, передає інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".
Як зазначається, 29 вересня ЄСПЛ закликав як Азербайджан, так і Вірменію утриматися від вжиття будь-яких заходів, зокрема військових дій, які можуть спричинити порушення прав цивільного населення, передбачених Конвенцією, включаючи ризик для їх життя та здоров’я. Він також закликав обидві сторони виконувати свої зобов’язання згідно з Конвенцією, зокрема щодо статті 2 (право на життя) та статті 3 (заборона катувань та нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження або покарання) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Так, згідно зі ст. 39 Регламенту ЄСПЛ, на прохання однієї зі сторін справи чи іншої заінтересованої особи або з власної ініціативи Палата або, в разі необхідності, голова секції або черговий суддя можуть вказати сторонам на будь-які попередні заходи, які вони вважатимуть необхідними в інтересах сторін або належного проведення судового розгляду.
Актуально: