29 вересня 2023, 18:43

Корпоративне управління в акціонерних товариствах: НКЦПФР затвердила вимоги до корпоративного секретаря

Пресслужба НКЦПФР

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) прийняла рішення про затвердження вимог до корпоративного секретаря АТ (акціонерного товариства).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Столичні податківці виявили нелегальну торговельну мережу"

Про це повідомляє пресслужба НКЦПФР.

Вони передбачають:

  • вимоги до професійної придатності;
  • вимоги до ділової репутації, конфлікту інтересів та незалежності корпоративного секретаря. 

Корпоративним секретарем не може бути особа, що має громадянство, податкове резидентство та місце її постійного проживання в державі, що здійснює збройну агресію проти України. 

Встановленим Комісією вимогам обов’язково мають відповідати корпоративні секретарі:

  • АТ, цінні папери яких допущені до торгів на організованому ринку капіталу або щодо цінних паперів яких здійснено публічну пропозицію;
  • банків, страховиків, інших АТ, які є підприємствами, що становлять суспільний інтерес відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»;
  • приватних АТ з кількістю акціонерів - власників простих акцій товариства 100 і більше осіб.

Також ці вимоги можуть застосовуватися іншими акціонерними товариствами. НБУ має право встановлювати додаткові до цих вимог спеціальні вимоги щодо корпоративних секретарів банків та страховиків.

Документ розроблено відповідно до Законів України «Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків», «Про акціонерні товариства» і набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Ознайомитись можна на вебсайті регулятора за посиланням. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати