20 липня 2020, 17:40

Комітет ВРУ рекомендує прийняти законопроект про "зелену" енергетику

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Комітет ВРУ рекомендує прийняти законопроект про спрощення реєстрації народження дитини на окупованих тереторіях".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Зазначається, що члени Комітету розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, №3658 на засіданні 20 липня.

Зокрема, законопроект розроблено з метою прискорення переходу до нової, конкурентної моделі підтримки відновлюваної енергетики шляхом проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки, збалансування кошторису ДП "Гарантований покупець" та з метою вирішення нагальних викликів галузі.

Законопроект передбачає:

- зменшення розмірів "зелених" тарифів для об’єктів введених в експлуатацію сонячної та вітрової енергетики шляхом встановлення понижуючих коефіцієнтів;

- запровадження з 2022 року (50% у 2021 році) повної відповідальності за небаланс своїх фактичних та акцептованих (прогнозних) графіків виробництва електроенергії для всіх виробників з відновлювальних джерел енергії (далі -ВДЕ), що створить для таких суб’єктів економічні стимули для підвищення точності прогнозування своїх графіків відпуску електричної енергії і сприятиме розвитку сектору балансуючих потужностей;

- визначення оператора системи передачі відповідальним за компенсацію недовідпущеної виробниками ВДЕ електричної енергії внаслідок виконання ними диспетчерських команд на зменшення та/або обмеження навантаження відповідно до методики, яка затверджується Регулятором;

- надання державних гарантій стосовно незмінності законодавства, чинного на день прийняття цього Закону, для виробників за "зеленим" тарифом;

- надання можливості участі в аукціонах сонячних електростанцій, які розміщуються на дахах/фасадах будівель та капітальних споруд, тощо.

Відповідні зміни пропонуються до законів України "Про альтернативні джерела енергії", "Про ринок електричної енергії", "Про режим іноземного інвестування", "Про оренду державного та комунального майна".

Члени Комітету розглянули таблицю додаткових пропозицій, проголосувавши за частину з них, а також правки, на яких наполягали автори.

Так, Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №3658 у другому читанні і в цілому з урахуванням підтриманих Комітетом пропозицій.

Народні депутати обговорили питання щодо трансформації вугільних регіонів в Україні та напрацювання напрямків їх подальшого розвитку, диверсифікації економіки вугледобувних регіонів та розробки і впровадження проектів, спрямованих на врегулювання проблем соціально-економічного розвитку територій, на яких розташовані вугільні підприємства.

Комітет також розглянув підготовлений до другого читання проект Закону про внесення змін до Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про ринок електричної енергії" щодо постачання електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного житлового будинку, №2098.

Народні депутати прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні і в цілому з урахуванням пропозицій Комітету.

Члени Комітету також затвердили план роботи на четверту сесію.

Нагадаємо, ВРУ прийняла постанову про утворення та ліквідацію районів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати