20 липня 2020, 12:05

Комітет ВРУ рекомендує прийняти законопроект про спрощення реєстрації народження дитини на окупованих тереторіях

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Комітет з питань молоді і спорту рекомендував Верховної Ради прийняти за основу законопроект щодо звільнення від адміністративної відповідальності осіб за несвоєчасне подання заяви про державну реєстрацію народження дитини, яка народилась на тимчасово окупованих територіях України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Законопроект про опозицію хочуть підготувати до вересня, – Олена Кондратюк".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Зазначається, що законопроектом про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо звільнення від адміністративної відповідальності осіб за несвоєчасне подання заяви про державну реєстрацію народження дитини, яка народилась на тимчасово окупованих територіях України) №3714 пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме доповнити статтю 212-1, що передбачає накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за несвоєчасну без поважної причини реєстрацію батьками народження дитини в державних органах реєстрації актів цивільного стану, приміткою, яка дозволить не розповсюджувати дію цієї статті на випадки державної реєстрації народження дитини, яке відбулося на тимчасово окупованих територіях України.

Так, під час обговорення члени Комітету погодилися з висновками авторів законопроекту, що притягнення до відповідальності мешканців окупованих територій за недотримання місячного строку для реєстрації народження дитини є необґрунтованим та непропорційним у зв’язку зі складністю та тривалістю встановленої законом процедури реєстрації.

На думку народних депутатів, потрібно враховувати серйозні проблеми з перетинанням лінії зіткнення, що створює окупаційна влада. Також вони зазначили, що існуюча загроза притягнення до адміністративної відповідальності може гальмувати звернення батьків щодо державної реєстрації народження дитини, яка народилась на тимчасово окупованих територіях України.

Також члени Комітету наголосили на тому, що ухвалення законопроекту забезпечить дотримання прав громадян, що проживають на тимчасово окупованій території України, захистить їх від необґрунтованих покарань та сприятиме збільшенню частки дітей, народжених на окупованій території, народження яких зареєстровано відповідно до українського законодавства.

Нагадаємо, Рада прийняла закон про оборонні закупівлі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати