04 березня 2020, 18:44

КГС ВС розглянув спір щодо низки медзакладів та дитячих будинків у Львові

Судова влада України

У жовтні 2018 року Львівська міська рада звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом до Львівської обласної ради про визнання незаконним та скасування рішення, визнання недійсними свідоцтв про право власності, скасування державної реєстрації права власності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП підтримує ідею реформування інституту присяжних в Україні".

Як зазначається, позовні вимоги мотивовані тим, що відповідні рішення Львівської обласної ради прийнято всупереч нормам чинного законодавства та з перевищенням наданих законом повноважень, оскільки позивач передав у спільну власність Львівської обласної ради заклади охорони здоров'я без будівель і споруд, які є власністю територіальної громади міста Львова, однак на підставі спірних рішень за відповідачем було визнано право власності на будівлі та споруди.

Заперечуючи проти позову у суді першої інстанції, відповідач послався на те, що позивач з додержанням визначеної законом процедури передав у спільну власність територіальних громад Львівської області заклади охорони здоров'я як цілісні майнові комплекси. Також послався на пропуск позивачем позовної давності.

Господарський суд міста Києва у позові відмовив.

Так, не погодившись із прийнятим рішенням, Львівська міська рада  звернулася з апеляційною скаргою щодо його скасування. Однак Північний апеляційний господарський суд також не знайшов підстав для задоволення позову.

4 березня 2020 року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду касаційну скаргу Львівської міської ради задовольнив частково і направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Читайте також: "АПУ закликає Парламент якнайшвидше прийняти законопроекти про присяжних".

Детальніше ознайомитися зі справою №910/13969/18 можна за посиланнями:рішення та постанова.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати