04 березня 2020, 15:01

АПУ закликає Парламент якнайшвидше прийняти законопроекти про присяжних

Асоціація правників України

Асоціація правників України направила відкрите звернення до Верховної Ради України із закликом якнайшвидше прийняти законопроекти "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення участі присяжних у здійсненні правосуддя" (№2710) і "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення порядку формування списку присяжних" (№2709).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Суд присяжних в Україні: що пропонується".

Про це зазначають в АПУ.

Так, проектом №2710 вносяться зміни до закону "Про судоустрій і статус суддів" щодо формування списку присяжних. №2709 передбачає внесення змін до Кримінального процесуального кодексу та до Закону "Про Державний реєстр виборців". 2 січня Кабмін вніс обидва законопроекти на розгляд до парламенту. Таким чином, у 2021 р. в Україні фактично може запрацювати класичний суд присяжних, який буде здійснюватися колегією із семи осіб.

Асоціація правників України у своєму зверненні підкреслила, що законопроекти містять прогресивні норми, які враховують потреби суспільства й збільшують рівень довіри до судової гілки влади.

Водночас правники зауважили, що вказані законопроекти сприяють реалізації права народу України на безпосереднє здійснення судочинства. "Вважаємо, що після прийняття вказаних законопроектів мають бути створені умови для їхньої реалізації", - йдеться у відкритому зверненні.

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, громадяни отримуватимуть судові повістки з пропозицією стати присяжним.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати