28 січня 2020, 13:01

КАС ВС оголосив перерву в розгляді справи щодо люстрації

Прес-служба Верховного Суду

Колегія суддів у складі судової палати з розгляду справ щодо виборчого процесу та референдуму, а також захисту політичних прав громадян Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду 27 січня 2020 р. розглядала справу за позовом фізичної особи до Міністерства доходів і зборів України про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Спір щодо скасування рішення про держреєстрацію речового права за іншою особою є приватноправовим, - ВП ВС".

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Так, під час судового засідання позивач на обґрунтування касаційної скарги зазначив, що підрозділи податкової міліції України не належать до органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, у зв’язку з чим не підпадають під визначення поняття "очищення влади (люстрації)", зазначеного у ст. 1 Закону України "Про очищення влади".

Крім цього, позивач наголосив на тому, що був звільнений із посади не за виявлення порушення закону, а лише за сам факт перебування на посаді. Наведене, на його думку, порушує конституційні принципи та гарантії притягнення до індивідуальної відповідальності, а також задекларовані в Законі України "Про очищення влади" принципи проведення люстрації.

У результаті колегія суддів оголосила перерву в розгляді справи для звернення до Науково-консультативної ради при ВС щодо підготовки наукового висновку.

Наступне судове засідання відбудеться 2 березня 2020 р.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати