Кабінет Міністрів України на засіданні у середу, 3 червня, схвалив низку документів, покликаних стимулювати розвиток економіки та підтримати мікро, малий та середній бізнес.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Уряд схвалив низку важливих рішень у сфері цифрової трансформації".
Про це повідомляє Урядовий портал.
Відкриваючи засідання Уряду, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що протягом останнього тижня було пропрацьовано програму діяльності Уряду. "Разом з комітетами Верховної Ради ми значно підсилили цей документ. Додали до нього чіткі розрахунки, нормативно-правову базу, відповідальних. Це дозволило нам синхронізувати своє бачення по багатьох різних та часто дискусійних питаннях. Проте, на мою думку, головне - це виконання тих речей, які написані в програмі. Бо надто часто ми бачили в документах зростання ВВП на 40%, а в реальному житті фіксували спад і промисловості, і економіки в цілому", - зазначив Денис Шмигаль.
Денис Шмигаль повідомив, що на сьогоднішньому засіданні Уряд пропонує Верховній Раді підтримати надзвичайно важливу програму "Нові гроші". Цей законопроект, за його словами, передбачає кредитування на 5 мільярдів гривень для мікро, малого та середнього бізнесу. "Українські підприємці зможуть отримати кредити фактично під 0%. Для цього держава гарантує 80% тіла кредиту перед банком", - пояснив Прем’єр-міністр.
"Крім цього, важливо повернутися до програми "5-7-9", яка сьогодні практично стала програмою "0%" і дає можливість малому і мікро бізнесу рефінансувати свої існуючі кредити (уже в 9 банках підписані угоди) під 0% з відтермінування тіла кредиту на один рік. Це теж дуже важливе послаблення для малого бізнесу. Ми будемо наголошувати далі, оскільки не всі про це чули. Програма "5-7-9" трансформувалася у програму "0%"» під існуючі кредити мікро і малого бізнесу", - зазначив Денис Шмигаль.
Також він повідомив, що Уряд має намір "ліквідовувати бар’єри, аби більше бізнесів могли приєднатися до програм дешевих кредитів". "Ми будемо прибирати "нереальні" умови щодо питання застави, щодо питання cash-flow, прибутку та цілей використання коштів. Менше контролю і більше свободи для українського бізнесу", - додав він.
Нагадаємо, Рада попередньо підтримала законопроект щодо відповідей на депутатські звернення.