26 серпня 2020, 15:37

Кабмін схвалив законопроекти щодо усиновлення дітей іноземцями

Прес-служба Мінсоцполітики

26 серпня, на засіданні Уряду схвалені проекти законів, які дозволять Україні приєднатися до Гаазької конвенції про захист дітей і співробітництво з питань міждержавного усиновлення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд схвалив Концепцію реалізації держполітики щодо соцзахисту населення та захисту прав дітей".

Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

Зазначається, що запропоновані зміни до національного законодавства забезпечать чітку та прозору систему гарантій того, що міждержавне усиновлення здійснюватиметься у найкращих інтересах дитини та з дотриманням усіх її основних прав.

"Міжнародний акт в жодному разі не встановлює пріоритету міждержавного усиновлення, а навпаки вказує, що воно може бути здійснено лише у випадку, коли сім’я для дитини не може бути знайдена в державі її походження. Один з основних принципів усиновлення - переваги права на усиновлення громадянами України залишається не порушним", - зазначають у відомстві.

Зокрема, приєднання до конвенції, надасть можливість відслідковувати долю дитини після її усиновлення, створть умови діяльності акредитованих організацій. Серед головних вимог до таких організацій – не прибуткові цілі та обовязковий нагляд з боку компетентних органів держави щодо їх складу, діяльності та фінансового стану. Дасть змогу встановити адміністративну і кримінальну відповідальність за порушення порядку влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Нагадаємо, врегульовано порядок дій АРМА при виконанні судових рішень про спецконфіскацію.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати