25 листопада 2020, 11:56

Кабмін розпочав створення Національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості

Прес-служба Мінрегіону України

Кабінет Міністрів розпочав роботу над створенням Національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінрегіон пропонує запровадити автоматичне коригування тарифів на комунальні послуги".

Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Зазначається, що за прийнятою концепцією кожна земельна ділянка, споруда, квартира та право власності матиме унікальний ідентифікатор, що буде незмінним і виступатиме в якості ключа для обміну даними. Це унеможливить шахрайство при реєстрації прав власності на нерухоме майно.

До національної системи реєстрів та кадастрів нерухомості мають увійти п’ять реєстрів:

  • Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (ДРРП)
  • Державний земельний кадастр (ДЗК)
  • Реєстр будівель та споруд, що буде створено в складі ЄДЕССБ
  • Єдиний адресний реєстр, що має бути створений
  • Оновлений Реєстр адміністративно-територіального устрою

Між кожним з них буде організований обмін інформацією та пришвидшене їх наповнення, а комплексні послуги будуть надаватися громадянам через «єдине вікно». Наприклад, при оформленні права власності більше не доведеться отримувати жодних витягів чи довідок, а отримати комплексну послугу стане можливим за одним звернення. Уся інформація з реєстрів відображатиметься автоматично.

При цьому система також взаємодіятиме з іншими державними реєстрами, зокрема з Єдиним державним демографічним реєстром (ЄДДР) та Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР).

"Ефективне управління будь-чим неможливе без системного підходу. І особливо, коли мова йде про облік нерухомості у сорока мільйонній країні. Зараз цей облік нагадує купу пазлів, які не стикуються один з одним, тому дають в результаті хаос і зловживання. Національна система реєстрів нерухомості дозволить вивести взаємодію на новий рівень, що буде суттєво економити час та кошти платників податків", – підкреслив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Нагадаємо, Мінрегіон розробив законопроєкт щодо комплексної реконструкції кварталів застарілого житла.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати