Питання реконструкції застарілого житлового фонду в Україні надзвичайно актуальне та потребує термінового вирішення на основі оновленої законодавчої бази із урахуванням існуючого досвіду.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Мешканцям гуртожитків хочуть дозволити приватизувати займане житло: Уряд схвалив законопроєкт"
Про це йдеться у повідомленні прес-служби Мінрегіону.
Наразі нормативно-правовим актом, який визначає правові, економічні, соціальні та організаційні засади проведення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) із заміною застарілого житлового та нежитлового фондів є Закон України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду». Однак, застосування положень цього Закону на практиці виявилось не дієвим.
З метою врегулювання питання, Міністерство розвитку громад та територій розробило новий проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду».
Зокрема, у проєкті закону визначається алгоритм прийняття рішення про реконструкцію застарілого житлового фонду, розширюється перелік джерел фінансування проєктів реконструкції (серед іншого, фонди фінансування реконструкції, утворені органами місцевого самоврядування). Також передбачається, що реконструкції підлягатимуть багатоквартирні будинки, об’єкти інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, розташовані в межах кварталу застарілого житлового фонду.
Заходами комплексної реконструкції кварталів визначається:
- реконструкція багатоквартирного будинку в межах кварталу (мікрорайону);
- модернізація багатоквартирних будинків в межах кварталу (мікрорайону);
- знесення багатоквартирних будинків в межах кварталу (мікрорайону) з подальшим новим будівництвом об’єктів;
- реконструкція об’єктів інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, розташованих в межах кварталу (мікрорайону).
Спосіб реалізації цих заходів обиратиметься на підставі, зокрема, програм реконструкції, які розроблятимуться з урахуванням результатів технічного обстеження будівель і споруд, їх енергетичного аудиту та техніко-економічних розрахунків.
Затверджуватимуть програми та проєкти комплексної реконструкції кварталів органи місцевого самоврядування. За розселення мешканців відповідатиме інвестор-забудовник та орган місцевого самоврядування. Розселення здійснюватиметься на підставі відповідних договорів, зокрема, про надання рівноцінного об’єкта нерухомого майна (квартири та/або нежитлового приміщення) в маневреному фонді у тимчасове користування.
Мешканців переселятимуть за їх згодою у квартири маневреного фонду для тимчасового проживання та/або у стартові будинки, побудовані в першочерговому порядку.
Зазначається, що законопроєкт пройшов громадське обговорення і наразі триває його підготовка до повторної правової експертизи та отримання висновку від Мін’юсту. Після чого законопроєкт буде поданий на розгляд Уряду.
Нагадаємо, створено інтерактивну мапу нового адміністративно-територіального устрою.