21 грудня 2020, 17:18

IP-вакцина проти вірусу шкільного цькування: відбувся онлайн-семінар для психологів та вчителів

IP Center of Ukraine

17 грудня 2020 року фахівці відділення розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності Державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) провели онлайн-семінар для психологів та вчителів загальноосвітніх навчальних закладів "IP-вакцина проти вірусу шкільного цькування" з нагоди з нагоди Міжнародного дня прав людини, а також другої річниці прийняття в Україні Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


17.12-1

Читайте також: "Завершився тиждень навчання WIPO National Patent Drafting Workshop".

Основною метою заходу було презентація просвітницького проєкту у сфері права інтелектуальної власності для школярів та висвітлення його можливостей як основи вироблення імунітету до вірусу булінгу.

Спікерами заходу були начальник відділу навчальних програм та забезпечення просвітницьких заходів відділення розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності ДП "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) Ольга Кулініч, професіонал з інтелектуальної власності відділу навчальних програм та забезпечення просвітницьких заходів відділення розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності ДП "Український інститут інтелектуальної власності" (Укрпатент) Олександра Падучак та голова методичного об’єднання психологів Печерського району, психолог методист школи № 89 м. Києва Євгенія Томашевська.

Під час заходу було зосереджено увагу на перевагах формування правової культури дітей у сфері права інтелектуальної власності та розглянуто особисті немайнові права, які найчастіше порушуються внаслідок булінгу.

Спікери поділилися досвідом проведення факультативних занять про інтелектуальну власність в рамках спеціального освітнього проєкту "Портал креативних ідей", що був розроблений для освітнього простору Школа Супергероїв НДСЛ "Охматдит". Зокрема, було зазначено про вплив творчості на емоційний стан дитини, про те, як мистецтво підтримує морально та яким чином можна монетизувати творчість та надати підтримку тому, хто її потребує під час лікування.

Другою формою існування цього проєкту про творчість був факультатив "Мистецтво втілення ідей", що проводився за ідентичною програмою у школі № 89 за участі Олександри Падучак, психолога Євгенії Томашевської та класного керівника Кристини Волкової. За декілька занять у цікавій та доступній формі діти ознайомилися з ключовими категоріями авторського права: творчість, співавторство, копірайт тощо. А присутні під час проведення такого проєкту поділилися своїми враженням та поведінкою дітей під час впровадження цієї серії занять з авторського права.

Подібні проєкти мають метою донести дітям, що все, що вони вигадують може бути реалізовано завдяки творчій праці та навчанню. І саме тому таке захоплення інтелектуальної власністю спрямовує дітей у позитивне русло та є своєрідною протидією "вірусу" шкільного булінгу.

17.12 -6

Впровадження уроків про інтелектуальну власність викликали надзвичайну зацікавленість у психологів та вчителів. За результатами заходу отримано запит на розробку відповідних методичних матеріалів щодо проведення занять у школах з інтелектуальної власності.

На заході були присутні психологи та вчителі шкіл міста Києва, зокрема: 94 "Еллада", 88, 80, 181, 14, Гімназії Консул 86, Ліцея міжнародних відносин № 51, №47, ПНЛ №145, № 84, № 134, № 91. Організатори висловлюють подяку всім учасникам семінару.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати