15 квітня 2020, 12:47

IPSASB розробила керівництво щодо обліку витрат на соцполітику

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Міжнародна рада зі стандартів обліку у громадському секторі (IPSASB) внесла зміни до Міжнародного стандарту фінансової звітності у громадському секторі (МСФЗГС, IPSAS) 19 "Колективні та індивідуальні послуги", завершивши своє керівництво щодо обліку витрат на соціальні об’єкти, яким будуть користуватися уряди.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "МВФ та ВООЗ: карантинні обмеження знімати поки що зарано".

Про це зазначають у ПАБУ.

У новому керівництві також доповнено МСФЗГС 42 "Соціальні привілеї". Так, визначено вимоги щодо обліку колективних послуг, наприклад, забезпечення оборони на національному рівні та освітлення вулиць на місцевих рівнях, а також вимоги щодо обліку індивідуальних послуг, таких як надання медичної допомоги населенню та навчальних послуг.

Міжнародна рада зі стандартів обліку у громадському секторі презентувала проекти положень 70 "Доходи із зобов’язаннями виконання", 71 "Доходи без зобов’язань виконання", а також 72 "Втрати на трансфер". Усі три проекти положення були опубліковані разом, аби користувачі фінансової звітності бачили взаємозв’язок між доходами та витратами у громадському секторі. Керівництво вперше запроваджує новий підхід до обліку найбільш важливих операцій, які здійснюються підприємствами громадського сектору, включаючи облік міжурядових трансферів та грантів для надання урядами основних послуг населенню.

Новий підхід передбачає:

  • більш чітку класифікацію операцій з доходами;
  • нову модель визнання й оцінювання прибутку;
  • розроблення керівництва щодо трансферу видатків, якого ще не було в МСФЗГС.

Нагадаємо, у МСФЗ пояснили, як застосовувати IFRS 9 в умовах коронавірусу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати