01 жовтня 2019, 10:00

IFAC та PAIB визначили 5 факторів, які сприятимуть більшій ефективності аудиторських комітетів

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Корпоративні невдачі та їх негативний вплив на фінансову звітність - це наслідки неефективного керівництва та рішень. Такого висновку дійшла Міжнародна федерація бухгалтерів (IFAC), проаналізувавши найбільші аудиторські скандали.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Кількість країн, які використовують міжнародні стандарти аудиту, зростає, - IAASB".

Про це зазначають у ПАБУ.

Так, разом з Комітетом професійних бухгалтерів, що працюють у сфері бізнесу (Professional Accountants in Business, PAIB) IFAC дослідили питання підвищення ефективності комітетів з аудиту та визначили п’ять основних факторів, які сприятимуть їх більшій ефективності.

Прозорість діяльності комітету з аудиту

Як зазначається, підвищення прозорості діяльності комітету з аудиту, зокрема виконання своїх функцій, є надзвичайно важливим аспектом та надає можливість здійснити більш обґрунтовану оцінку його ефективності.

Більшість корпоративних кодексів та положень вимагають, аби комітет з аудиту публікував інформацію про свою діяльність у відкритому доступі. Аби звітність комітетів з аудиту мала користь, потрібно, щоб дані, які вони надають, були правдивими та об’єктивними.

Ефективна комунікація

Важливість ефективної комунікації між комітетом та зовнішніми аудиторами не можна переоцінити. Засоби комунікації включають письмові повідомлення та особисті контакти, офіційні та неофіційні комунікації з керівництвом, внутрішніми та зовнішніми аудиторами, фінансовими директорами, фінансовими службами та радами директорів.

Також Комітет з аудиту повинен обговорювати з радою директорів виконання своїх обов’язків. Рада мусить не просто приймати звіти комітету, навіть не читаючи їх, а й проводити детальне обговорення ключових аспектів роботи комітету та будь-яких інших питань, які можуть були особливо важливими для Ради.

Досвідчені фахівці у складі аудиторського комітету

Так, забезпечення правильного складу комітету - дуже важливе й складне завдання. Різноманіття досвіду, бачення та знань у різних секторах особливо важливі, зважаючи на те, що повноваження комітетів з аудиту розширюються.

Водночас члени комітету повинні постійно розвиватися та навчатися, аби їхні знання відповідали сучасним тенденціям. Навчальні програми, інструкції та інші допоміжні матеріали надають комітету інформацію щодо найновіших тенденцій у сфері фінансової та корпоративної звітності, а також нових технологій і їх впливу на бізнес та аудит.

Ефективні та дієві методи діяльності

Як зазначається, повноваження комітету з аудиту постійно розширюються. Зважаючи на те, що завантаженість зростає, як і складність завдань, комітет потребує ефективних та дієвих методів роботи, які допоможуть успішно виконувати всі обов’язки.

Читайте також: "52% британських бухгалтерів "за" застосування штучного інтелекту, - дослідження".

Ефективність фінансової служби

Фінансова служба відповідальна за підготовку надійної та обґрунтованої інформації для оприлюднення. Комітет з аудиту надає особливу увагу тому, чи укомплектована фінансова служба якісним персоналом та необхідними ресурсами, наскільки кваліфіковані спеціалісти займають ключові посади та чи має вона необхідну підтримку для забезпечення постійного розвитку. Комітет з аудиту також вирішує, чи потрібно йому брати участь у призначенні ключового персоналу, який займається фінансовими питаннями, та у створенні кадрового резерву.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати