12 вересня 2019, 12:42

52% британських бухгалтерів "за" застосування штучного інтелекту, - дослідження

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Більшість британських дипломованих бухгалтерів вважають, що насправді використання штучного інтелекту може позитивно вплинути на розвиток їхньої професії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Бенчмаркінг: що про нього варто знати аудиторам та бухгалтерам".

Про це зазначають у ПАБУ.

Згідно з результатами дослідження, проведеного CABA (благодійною організацією, яка надає підтримку бухгалтерам та їхнім сім’ям), 52% опитуваних налаштовані оптимістично щодо застосування штучного інтелекту (далі - ШІ), тоді як 16% ще не сформували своєї думки або ж взагалі не очікують жодних результатів від цієї технології.

Крім цього, 17% опитаних зазначили, що впровадження технологій штучного інтелекту та автоматизація підвищать продуктивність роботи, а 11% погоджуються, що це допоможе уникнути помилок та посилити увагу до деталей.

На думку дипломованих бухгалтерів, ШІ в основному стосуватиметься аналізу даних та показників (32%), складання звітів (23%) та підготовки й аудиту фінансової звітності (20%). Тому не дивно, що 29% бухгалтерів очікують, що впродовж наступних 5-10 років ШІ буде найбільшим трендом на рівні з наслідками Brexit (29%) та використанням технологій для збільшення ефективності діяльності (28%).

Водночас дехто з представників індустрії досі не визначився, як ставитися до переваг штучного інтелекту, зважаючи на те, що 32% з тривогою очікують нововведень. Дослідження показало, що 6% респондентів мають побоювання, що технології зможуть повністю замінити найманих працівників.

Келлі Фіген, директор служби обслуговування CABA, зауважив: "Впровадження нових технологій для кращого налагодження роботи неминуче для всіх професій. Тому той факт, що досить велика кількість бухгалтерів вважають, що технології штучного інтелекту матимуть позитивний вплив, вселяє надію. Як тільки організації звикнуть до автоматизованого процесу, зрозуміють, що технології не заміняють людські ресурси, а лише доповнять їх. Роботодавці не повинні забувати про важливість підвищення кваліфікації своїх працівників у сферах, де технології не можуть бути застосовані, аби їхні знання були актуальними. Хоча штучний інтелект і не підвищить ефективність людини в усіх сферах чи може виявитися занадто дорогим для впровадження, він зможе зменшити навантаження на працівників, виконуючи некваліфіковану роботу та адміністративні завдання та допоможе фахівцям будувати свою кар’єру, підвищуючи кваліфікацію в інших сферах".

Нагадаємо, IFAC вважає, що роль бухгалтерів на підприємствах стає ключовою.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати