02 липня 2020, 9:00

Голова НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку

Прес-служба НБУ

Голова Національного банку України Яків Смолій написав та подав Президенту України заяву про звільнення у зв’язку з відставкою за власним бажанням.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ прийняв повноваження з регулювання ринків небанківських фінпослуг".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичний політичний тиск. Це унеможливлює ефективне виконання мною як Головою покладених на мене обов’язків керівництва діяльністю Національного банку та взаємодію з іншими державними органами. Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні", - заявив Яків Смолій.

Також зазначається, що члени Правління НБУ поважають рішення Голови Нацбанку щодо відставки та розділяють його перестороги щодо систематичного політичного тиску.

Зокрема, Правління вважає своїм обов’язком наразі продовжувати роботу для збереження макрофінансової стабільності та інституційної спроможності Національного банку.

"Правління закликає Президента, Уряд та політиків ефективно взаємодіяти з центральним банком та дати Національному банку змогу виконувати функції, покладені на центральний банк Конституцією України та Законом України "Про Національний банк України"", - ідеться у повідомленні.

Нагадаємо, НБУ оновив порядок подання заяв на отримання інформації з Кредитного реєстру.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати