11 жовтня 2021, 19:03

Forbes оновив рейтинг кращих міст для ведення бізнесу в Україні: лідером став Київ

Київ став лідером у рейтингу Forbes за легкістю ведення бізнесу. Столиця стала найкращим містом України для ведення бізнесу і найпривабливішим місцем для інвесторів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Україна піднялася в світових рейтингах фінансової грамотності"

Рейтинг Forbes «Найкращі міста для ведення бізнесу» складається на основі 10 груп критеріїв. Цьогоріч, напередодні погіршення епідеміологічної ситуації, в рейтингу додатково оцінювалася готовність міст до наступної хвилі пандемії. Інші критерії залишилися незмінними з минулого року: прозорість міської влади, ділова активність, регіональний рейтинг Doing Business, купівельна спроможність, транспортне сполучення, безпека, освіта, міграційна привабливість та екологічна ситуація.

Також додалися зміни в методологію рейтингу: цього року врахували показник готовності до пандемії. Окрім того, довелося врахувати, що Держстат тепер звітує про показники субнаціонального рівня враховуючи новий адміністративно-територіальний поділ, тому в деяких випадках доступні показники не міст, а районів. Як і раніше, оцінювалися всі міста з населенням понад 90 тис. осіб на контрольованій частині України.

Лідером рейтингу став Київ, який піднявся з четвертої позиції. «Запорука успіху – найвища у країні ділова активність та купівельна спроможність населення. Не завадило навіть зниження міграційної привабливості: передмістя забудовується набагато інтенсивніше, ніж столиця», – йдеться у публікації.

За показниками «Ділова активність» і «Купівельна спроможність» Київ набрав максимальну кількість балів — 100 зі 100. За показником «Транспортне сполучення» — 84 бали. Це найвищий результат серед усіх українських міст. Сфера «Освіта» в Києві оцінена в 78 балів. Загалом Київ набрав 702 бали за 10 показниками.

Друге місце в рейтингу зайняла Вінниця з 677 балами, третє — Львів з 667 балами.

Торішній лідер Івано-Франківськ опустився на четверту сходинку. Місто істотно втратило в умовах прозорості місцевої влади та регіональному рейтингу Doing Business, а також слабко проявило себе під час пандемії.

Найбільшу позитивну динаміку показав Ірпінь, піднявшись на сьоме місце з тринадцятого. На п’ять місць у рейтингу піднялися Біла Церква та Кременчук. Найгірша динаміка у Кам’янця-Подільського, який опустився одразу на вісім позицій – до рівня міст прифронтової зони.

Дев’ять з-поміж найбільших міст України мають інвестиційний рейтинг, двадцять два – спекулятивний, сім – депресивний.

рейтинг міст

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати