Європейський суд з прав людини за позовом шести молодіжних активістів зобов'язав 33 європейських урядів реагувати на зміни клімату.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "ЄС розширює свої повноваження щодо введення санкцій проти порушників прав людини".
Про це повідомляє британська газета The Guardian.
Позивачі стверджують, що необхідні жорсткіші дії щодо клімату, щоб захистити їхнє майбутнє фізичне та психічне благополуччя, запобігти дискримінації молодих людей та захистити їхні права займатися на свіжому повітрі та жити без хвилювання. Справа була порушена у вересні після того, як Португалія зафіксувала найгарячіший липень за 90 років.
"Не буде перебільшенням сказати, що це може бути найважливішою справою, яку коли-небудь розглядав Європейський суд з прав людини", - сказав британський юрист, експерт у галузі законодавства про навколишнє середовище та зміну клімату Марк Віллерс, який представляє інтереси позивачів. На знак нагальності кліматичної кризи суд підтвердив, що справа буде розглядатися як пріоритетна.
27 держав-членів ЄС, Норвегія, Росія, Швейцарія, Великобританія, Туреччина та Україна зобов'язані до 23 лютого відповісти на скарги позивачів, які заявляють, що уряди рухаються занадто повільно, щоб зменшити викиди парникових газів, які дестабілізують ситуацію клімату.
Адвокати позивачів заявляють, що вони будуть юридично зобов'язані зробити більш амбіційні кроки, якщо країни-відповідачі не зможуть переконати суддів у ефективності дій, спрямованих на покращення ситуації клімату. За його словами, на 33 урядах покладено відповідні обов'язки. "Ми знаємо, що вони ще недостатньо роблять, і рішення суду надати справі пріоритетний статус додасть постійно зростаючому тиску на європейські уряди діяти в галузі науки і вжити необхідних заходів для боротьби зі зміною клімату".
Довідково. З 1990 року у всьому світі було подано понад 1300 судових позовів, пов'язаних з кліматом . Найбільш успішними на сьогоднішній день були в Нідерландах, де Фонд "Ургенда" змусив уряд зменшити масштаби вугільних електростанцій та вжити інших заходів щодо їх відповідності на суму близько 3 млрд. Євро.