01 грудня 2020, 19:00

ЄС розширює свої повноваження щодо введення санкцій проти порушників прав людини

ЄС візьме на себе повноваження заморожувати активи та вводити заборони на виїзд особам, причетним до порушень прав людини з наступного місяця, за попередньо схваленим законом Магнітського.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Італія оштрафувала Apple на 10 мільйонів євро за оманливі твердження"

Про це повідомляє британська газета The Guardian. 

Уряд Нідерландів ініціював дискусію з цього питання в ЄС. Подібний акт уже є в США, підписаний Бараком Обамою в 2012 році. Він був розроблений для цілей російських чиновників, які вважаються винними у смерті російського податкового юриста Сергія Магнітського, який був найнятим для розслідування справи про корупцію групи співробітників міністерства внутрішніх справ.

Європейський парламент неодноразово закликав країни ЄС прийняти законодавство, подібне до того, яке було прийнято в США, щоб дозволити впливати на осіб, що порушують права людини, незалежно від їх національності.

Обмежувальні заходи за цим законом, які мають бути офіційно підписані в День прав людини 10 грудня, з нагоди 77-ї річниці Загальної декларації прав людини, будуть спрямовані на осіб, причетних до злочинів, починаючи від геноциду та катувань і закінчуючи свавільними арештами чи затриманнями.

Зазначається, що правовий акт "встановлює основу для цілеспрямованих обмежувальних заходів для вирішення серйозних порушень прав людини та зловживань у всьому світі".

В даний час ЄС не має права застосовувати заборони на виїзд до приватних осіб, оскільки компетенція лежить на національних урядах, а інші санкційні повноваження мають географічну спрямованість.

Новий режим санкцій з прав людини в ЄС був узгоджений експертами з питань зовнішньої політики з 27 держав-членів і має бути офіційно затверджений міністрами 7 грудня або за письмовою процедурою 10 грудня.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати