09 квітня 2020, 10:39

ЄСПЛ: як рахувати зміни у земельному кадастрі та строк позовної давності

ECHR. Ukrainian Aspect

У разі переходу власності від особи до держави у будь-якому випадку власник повинен бути обізнаний. Інакше оскаржити таке рішення він зможе і після спливу строків позовної давності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: яке розслідування згвалтування вважається ефективним".

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі "Еліф Кізіл проти Туреччини" (№ 4601/06), передає інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".

Зазначається, у 1973 році Еліф Кізіл придбала нерухоме майно. Їй видали документ про право власності, зареєстрований в земельному кадастрі. Але наступного року, під час перегляду земельного кадастру, майно було передане на користь Казначейства на тій підставі, що неможливо було встановити особу власника.

Річ у тім, що пані Кізіл мешкала в Німеччині зі своїм чоловіком і про ситуацію не знала аж до 2002 року, коли стало питання про компенсацію за період користування. До цієї дати, згідно із заявою жінки, а також згідно з рішенням суду першої інстанції, вона зберігала своє право на мирне користування майном.

Так, в 2003 році Е.Кізіл подала заяву про скасування реєстрації нерухомості на користь казначейства та запит про повторну реєстрацію майна як такого, яке належало їй. Зокрема, вона вказала, що до останнього часу не була поінформована про перегляд земельного кадастру. Суд першої інстанції задовольнив її вимоги, але касаційний суд скасував це рішення на тій підставі, що метою позову була зміна результату перегляду земельного кадастру в 1974 році. Також суд врахував те, що позов був поданий після закінчення 10-річного терміну, передбаченого Законом про земельний реєстр, який набув чинності у 1987 році.

Е.Кізіл звернулася до ЄСПЛ. Посилаючись на статтю 1 Протоколу № 1 (захист власності) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вона скаржилася на відсутність можливості заперувати проти втрати власності, оскільки її не інформували про це до 2002 року.

Як зазначається, суд у Страсбурзі погодився із доводами заявниці та констатував порушення конвенційних гарантій.

Читайте також: "Свобода слова не може виправдовувати ідеалізацією злочинів, - ЄСПЛ".

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі "Еліф Кізіл проти Туреччини" (№ 4601/06) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати