30 червня 2020, 14:57

ЄСПЛ визначив ціну помилкового убивства під час спецоперації правоохоронців

ECHR. Ukrainian Aspect

Під час операції із затримання наркодилерів в коридорі багатоквартирного житлового будинку у поліцейських, які були в цивільному і не представилися, виник конфлікт з двома мешканцями, в результаті якого був убитий один з них.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Замість інсуліну – тест на наркотики та позбавлення волі: ЄСПЛ наказав сплатити хворому €12 тис".

Згодом виявилося, що нарколабораторія була обладнана в сусідній орендованій квартирі, а в результаті інциденту постраждали невинні люди.

Зокрема, Інна Рамзанова, вдова убитого, ініціювала кримінальну справу, в якій співробітників міліції спочатку визнали винними, але згодом виправдали, вважаючи, що вони діяли в рамках самозахисту, а висунуті звинувачення ґрунтувалися лише на припущеннях. Таке рішення підтвердив і верховний суд регіону.

І.Рамазанова та другий постраждалий звернулися до ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".

Так, посилаючись на статтю 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, стверджувалося, що чоловіка вбили поліцейські, а розслідування інциденту по факту смерті не було ефективним.

Таким чином, суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій та присудив І.Рамазановій 45 тис. євро компенсації моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення у справі "Рамазанова та Алєксєєв проти Росії" (№ 1441/10) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, ВС опублікував черговий огляд рішень ЄСПЛ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати