25 лютого 2025, 11:51

Суд скасував право приватної власності на Свято-Василівський жіночий монастир

Господарський суд Житомирської області

Підставою звернення до суду, як вказав прокурор, став факт протиправної реєстрації права приватної власності на пам’ятку культурної спадщини національного значення - монастирські споруди Свято-Василівського жіночого монастиря, що розташовані у м. Овруч, Коростенського району, а також факт бездіяльності уповноважених органів щодо захисту інтересів держави стосовно цього майна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Вінницький апеляційний суд узагальнив практику щодо розгляду справ про домашнє насильство»

Про це повідомляє Господарський суд Житомирської області.

Зокрема, рішення виконавчого комітету Овруцької міської ради № 82 від 23.03.2006 «Про оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна, що перебувають у власності у юридичних та фізичних осіб» прийнято з перевищенням повноважень та за відсутності рішення власника (уповноваженого державного органу) про зміну правового статусу державного майна, є незаконним та підлягає скасуванню. Відповідно, і свідоцтво про право власності, видане на нерухоме майно підлягає визнанню недійсним і скасуванню як підстава виникнення права власності.  

Оскільки позов пред’явлено прокурором як негаторний, суд дійшов до висновку, що неправомірне володіння спірними монастирськими спорудами Свято-Василівського жіночого монастиря носить триваючий характер, тому строк позовної давності до таких вимог не може бути застосований.

Стосовно доводів представника відповідача - Свято-Василівського жіночого монастиря про те, що у період з 1959 по 1971 рік у спірному приміщенні існувала дитяча лікарня, тому як монастирські споруди не могли бути внесені в 1963 році в реєстр як культурна спадщина, суд оцінює критично, оскільки це не змінює статусу пам’ятки архітектури національного значення.

Враховуючи наявні у матеріалах справи докази, встановлені факти та зміст позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Повний текст рішення за посиланням.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати