26 червня 2020, 10:34

Замість інсуліну – тест на наркотики та позбавлення волі: ЄСПЛ наказав сплатити хворому €12 тис

ECHR. Ukrainian Aspect

Хворий на діабет 1-го типу Михай Афтанаш відчув слабкість в місцевій аптеці та для нього викликали швидку допомогу. Фельдшер швидкої допомоги вирішив, що хворий уживав наркотики. Той заперечував.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: підстави звільнення від військової служби – елемент приватного життя, що підлягає захисту".

Зазначається, що попри те, що медики виявили дисбаланс рівня глюкози в крові, вони проігнорували його прохання допомогти йому повернутися додому і повідомили, що він зможе отримати інсулін лише після здачі тесту на вживання наркотиків в лікарні. Коли Афтанаш відмовився, медики закрили двері швидкої допомоги і затримали його. Один з фельдшерів викликав поліцію. Правоохоронці вирішили супроводжувати авто швидкої допомоги до муніципальної лікарні.

Опинившись у лікарні, Афтанаш сказав лікарю, що йому потрібен інсулін, але лікар наполягав на тому, щоб він спочатку погодився здати аналіз на вживання наркотиків. Той знову відмовлявся. Тоді лікар вирішив направити його в психіатричну лікарню, звідки він їхав тією ж швидкою допомогою у супроводі поліції.

В кінцевому підсумку він погодився здати тест на вживання наркотиків і його забрали назад в муніципальну лікарню. Тест виявився негативним. Згодом йому дали інсулін.

Так, Афтанаш ініціював кримінальне провадження проти чотирьох членів бригади швидкої допомоги за відмову в медикаментозному лікуванні та наражання його життя на небезпеку. Він також подав скаргу на співробітника поліції, який, як стверджувалося, намагався переконати його не відкривати справу проти фельдшерів.

Національне розслідування було закрите на підставі відсутності доказів будь-якого правопорушення. Апеляції на це рішення були безуспішними.

Тоді Афтанаш звернувся до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".

Зокрема, посилаючись на ст. 2 (право на життя) Конвенції, він скаржився на те, що бригада швидкої допомоги та персонал лікарні, який відмовив в лікуванні, наразили його життя на небезпеку. Він також скаржився на те, що розслідування та кримінальне провадження не були справедливими. Також, посилаючись на статтю 5§1 (право на свободу та безпеку) він скаржився на незаконне позбавлення волі бригадою швидкої допомоги за допомоги поліції.

Таким чином, суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій за цими статтями та присудив 12 тис. євро компенсації моральної шкоди.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі "Афтанаш проти Румунії" (№ 999/19)у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, ЄСПЛ покарав Іспанію на 9,6 тис євро за тлумачення заднім числом закону Верховним судом.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати