27 листопада 2019, 9:00

ЄСПЛ присудив 5 тисяч євро за обмеження свободи вираження поглядів

"ECHR. Ukrainian Aspect"

Проти Неждета Аталая було відкрито кримінальне провадження за пропаганду Робітничої Партії Курдистану (вважається у Туреччині незаконною збройною організацією) під час демонстрації та похорон чотирьох членів РПК, убитих раніше в ході сутичок з поліцією.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Арешт рахунків як захід забезпечення провадження має враховувати інтереси сім’ї підозрюваного, - ЄСПЛ".

Як зазначається, суд присяжних визнав Аталая винним у злочині та присудив 10-місячний термін ув’язнення. Суд вважав, що він підтримував вимоги демонстрантів та брав участь у їх незаконних акціях. Касаційний суд підтвердив це рішення. Аталай звернувся до Європейського суду з прав людини, зазначає "ECHR. Ukrainian Aspect".

Він скаржився на те, що його засудження порушило право на свободу вираження поглядів, гарантоване ст. 10 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

У результаті суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій та присудив 5 тис. євро компенсації завданої моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Аталай проти Туреччини" (заява №76224/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, отримати компенсацію за погані умови тримання під вартою можна через ЄСПЛ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати