25 листопада 2019, 15:22

Арешт рахунків як захід забезпечення провадження має враховувати інтереси сім’ї підозрюваного, - ЄСПЛ

"ECHR. Ukrainian Aspect"

Стоян Апостолов був обвинувачений у злочинах в банківській сфері. Аби забезпечити виконання можливого рішення про штраф або конфіскацію, суди вирішили заморозити його рахунки, а також три об’єкти нерухомості.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Закриття справи в обмін на потрібні свідчення навряд є справедливим судом, - ЄСПЛ".

Стоян та його дружина Мілена подали запит про скасування такого рішення. Необхідність доступу до рахунків вони пояснювали потребою покриття медичних витрат на лікування їхнього сина, зазначає "ECHR. Ukrainian Aspect".

Так, суди відхилили цей запит, оскільки тривало кримінальне провадження, але апеляційний суд розморозив половину активів Апостолова, оскільки обвинувачення були висунуті лише проти чоловіка. Апостолов подав другий запит про скасування рішення про заморожування активів і в кінцевому підсумку всі його активи, крім одного об’єкту нерухомого майна, були розморожені.

Пізніше М. Апостолова подала позови про відшкодування збитків. Її позов проти обласного суду був відхилений, але один з двох позовів до прокуратури був задоволений. У цій справі суд зауважив, що прокурор мав перевірити право власності на активи до того, як вимагати їх заблокувати. Тож суд присудив відшкодувати моральну шкоду, завдану через заморожування активів і відсутність можливості оплатити медичне лікування сина.

Далі С. Апостолов усе ж був визнаний винним у веденні банківської діяльності без ліцензії та йому було призначене покарання у вигляді одного року позбавлення волі умовно.

Посилаючись, зокрема, на ст. 1 Протоколу №1 (захист власності) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, подружжя звернулися до ЄСПЛ, скаржачись на те, що початкове заморожування їх активів і протягом наступних років було незаконним та необґрунтованим.

У результаті у Страсбурзі констатували порушення ст. 1 Протоколу №1 та призначили 1250 євро відшкодування моральної шкоди.

Читайте також: "Огляд практики ЄСПЛ: 5 справ проти України".

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Апостолови проти Болгарії" (заява №32644/09) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати